Aktualności

Blue Fusion Rossi 66 Grzesznica

Niejakie Blue Fusion, będące od ponad 15 lat certyfikowanym dostawcą części Forda, zamierza już w listopadzie wskrzesić słynną Corvette Stingray, która pojawiła się na początku lat sześćdziesiątych i wyróżniała dzieloną, tylną szybą. Inspirowane klasycznymi kształtami coupe zostanie osadzone na podwoziu obecnej, szóstej generacji Corvette.

Amerykanie zapowiadają, że będą w stanie zbudować auto każdemu, kto posiada już Corvette C6, Z06 lub ZR1, bądź zechce takowe specjalnie zakupić. W przyszłości obok coupe powinien pojawić się również kabriolet oraz wersja wyścigowa spełniająca wymogi klasy GT2. Blue Fusion nie kryje także chęci zróżnicowania oferty poprzez zestrojenie aut pod kątem osiągów, komfortu albo jazdy wybitnie wyczynowej.

Blue Fusion Rossi 66

Projekt otrzymał imię Rossi 66, ponieważ oryginalny Stingray z dzieloną, tylną szybą pojawił się... no właśnie - w 1963 roku. I był produkowany tylko przez jeden sezon. Poza nazwą zrozumiałą jedynie dla producenta auto otrzyma nowe felgi, nowy układ hamulcowy, nowy układ wydechowy, nowe elementy wnętrza i fotele oraz masę drobiazgów, które będą zależeć już od potrzeb i życzeń klienta.

Blue Fusion Rossi 66

Samochód ma zostać po raz pierwszy pokazany na targach SEMA, które wystartują 4 listopada. W tej chwili dopieszczane są jeszcze kształty nadwozia a na wrzesień zaplanowano ustawienie wszystkiego, co znajdzie się pod nim.

Skomentuj na forumUdostępnij