Aktualności
02.01.2013

Bentley Continental GT Speed Convertible

Bentley wita nowy, 2013 rok najszybszym kabrioletem z miejscem dla czterech dorosłych osób na całym globie. Mowa oczywiście o drugiej generacji otwartego Continentala GT w specyfikacji Speed, która już za niecałe dwa tygodnie zadebiutuje na wystawie North American International Auto Show w Detroit.

Okręt flagowy brytyjskiej marki napędzany będzie 6-litrowym, podwójnie doładowanym W12 o mocy 625 KM i momencie obrotowym aż 800 Nm, dostępnym w zakresie od 2000 do 5000 obrotów na minutę. Jednostka połączona zostanie z nowym, 8-stopniowym automatem ZF, sterowanym łoparkami przy kierownicy z funkcją blokowej zmiany biegów, pozwalającej na przykład na płynną zmianę 8 biegu od razu na 4. Napęd będzie przekazywany stale na wszystkie cztery koła w stosunku przód/tył wyrażonym procentowo 40/60.

Bentley Continental GT Speed Convertible

Samochód mierzący ponad 4,8 metrów długości będzie ważył prawie dwie i pół tony, czyli aż o 175 kilogramów więcej, niż GT Speed w nadwoziu coupe. Mimo to osiągi nie ulegną zauważalnemu pogorszeniu: rozpędzenie się do 100 km/h zajmie nam tylko 4,4 sekundy, po 9,7 sekundach przekroczymy 160 km/h, a maksymalnie rozwiniemy aż 325 km/h. Średnie zużycie paliwa według norm europejskich ma wynieść niecałe 15 litrów na sto kilometrów.

Bentley Continental GT Speed Convertible

GT Speed od zwykłego, 575-konnego GTC będzie wyróżniał się m.in. grillem i innymi detalami nadwozia, nowymi pasami zderzaków, końcówkami wydechu, felgami o średnicy 21 cali, wnętrzem ręcznie wykończonym według specyfikacji Mulliner, obniżonym i utwardzonym zawieszeniem, zoptymalizowanym systemem ESC i pracą układu kierowniczego. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdą się między innymi węglowe tarcze hamulcowe o średnicy aż 420 milimetrów z przodu.

Skomentuj na forumUdostępnij