Aktualności
02.02.2013

Force India VJM06 Mocna motywacja

W dniu wczorajszym swój nowy bolid Formuły 1 odsłonił zespół Sahara Force India. Maszynę o oznaczeniu VJM06 pokazano w siedzibie ekipy w Silverstone. Plany na rok 2013 są dość ambitne: Force India chce w końcu posmakować podium, z którym w ciągu pięciu lat zespół zetknął się zaledwie raz.

W przepisach F1 nie ma w tym roku rewolucji i tak samo jest z samochodem Force India. Największa, widocznym gołym okiem zmian do "nos" maszyny pozbawiony charakterystycznego dla wielu zeszłorocznych bolidów "schodka". Pod spodem zmieniono właściwie wszystko, łącznie z podwoziem, które początkowo miało być przeniesione z VJM05.

Force India VJM06

Po raz piąty z rzędu bolid Force India wyposażony będzie w 2,4-litrowy silnik V8 produkcji Mercedes AMG i 7-stopniową skrzynię biegów dostarczaną przez McLaren Applied Technologies. Będzie to także trzeci sezon z rzędu, w którym zespół będzie korzystał z systemu KERS produkcji Mercedes AMG. VJM06 mierzy 5,1 metrów długości, 95 centymetrów wysokości i waży razem z kierowcą 642 kilogramy.

Force India VJM06

W chwili premiery nowego bolidu zespół Force India potwierdził nazwisko tylko jednego kierowcy. Jest nim Paul di Resta, który startuje w angielskiej ekipie od roku 2011. Największym sukcesem Di Resty w poprzednim sezonie było czwarte miejsce w Grand Prix Singapuru. Forcie India zajęło wówczas w tabeli konstruktorów siódme miejsce.

Skomentuj na forumUdostępnij