Aktualności
27.03.2013

Vauxhall VXR8 Tourer Nie na pokaz

Gdy australijski muscle car dociera do Europy zawsze przyciąga uwagę, choć prawie zawsze dostępny jest wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Podobnie jest tym razem. Do sedana VXR8 i pick-upa Maloo dołącza właśnie najmocniejsze kombi w całej, liczącej już 110 lat historii marki Vauxhall.

VXR8 Tourer z australijskim rodowodem i amerykańskimi genami napędzany jest 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 431 koni mechanicznych. Jednostka współpracuje z ręczną skrzynią biegów typu MM10 o sześciu przełożeniach, ze wzmocnionym sprzęgłem LS7 i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (realizowanym po bożemu, mechanicznie). W opcji dostępna jest 6-biegowa skrzynia automatyczna.

Vauxhall VXR8 Tourer

Najszybsze kombi na wyspach rozpędza się do 60 mil na godzinę w czasie 4,9 sekund i bez najmniejszego zająknięcia rozwija elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 kilometrów na godzinę. Jakby tego było mało to nie tylko najszybsze, ale także najbardziej pojemne kombi w Wielkiej Brytanii. Bagażnik auta mierzy 895 litrów pojemności, która po złożeniu tylnych siedzeń rośnie do 2000 litrów.

Vauxhall VXR8 Tourer

Stojący na 20-calowych, zawieszonych niezależnie kołach Vauxhall VXR8 Tourer objęty jest dożywotnią gwarancją, ale z limitem 100 tysięcy mil, których przejechanie umilać będzie między innymi seryjna kontrola szybkiego startu i system multimedialny Enhanced Driver Interface. Samochód można już zamawiać. Jego cena to 49,5 tysięcy funtów, czyli niecałe 210 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij