Aktualności
29.03.2013

Hyundai HND-9 Venace Zwrot do adresata

Rok temu Hyundai poszukiwał nowego kierunku dla swoich modeli poprzez koncept coupe I-Oniq, który został zaprojektowany w Russelsheim w Niemczech. W tym roku poszukiwania trwają w najlepsze, ale przeniosły się do Korei. Ich efekt można oglądać na salonie samochodowym w Seulu pod postacią konceptu HND-9.

Nazwa auta wskazuje bezpośrednio na jego pochodzenie: to dziewiąty koncept zaprojektowany w centrum stylistycznym i placówce badawczo-rozwojowej Hyundai'a w Namyang w Korei Południowej. Projekt nadwozia stanowi kolejny krok w filozofii pod tytułem "Płynna rzeźba" i wskazuje kierunek, w którym mogą pójść przyszłe, seryjne samochody marki.

Hyundai HND-9 Venace

HND-9 Venace to jednocześnie próba pokazania pierwszego coupe marki klasy premium. Luksusowa maszyna mierzy prawie 4,7 metrów długości, 189 centymetrów szerokości i 134 centymetry szerokości, stoi na 22-calowych felgach i wyróżnia się unoszonymi do góry drzwiami. Rozstaw osi sięga 286 centymetrów. W środku mieszczą się tylko dwie dorosłe osoby.

Hyundai HND-9 Venace

Z przodu auta Koreańczycy upchnęli 3,3-litrowy, turbodoładowany silnik V6 serii GDi, który połączono z automatyczną skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach. Motor znamy między innymi z seryjnego modelu Azera, w którym generuje niecałe 300 koni mechanicznych. W koncepcie Venace silnik ten rozwija moc 370 KM. O siągach auta Hyuindai nie wspomina... o ile model jest dopracowany do stanu, w którym o osiągach można mówić.

Skomentuj na forumUdostępnij