Aktualności

Aeon GT3 Tylko zabawa

Brytyjczycy uwielbiają Track Days, na co najlepszym przykładem jest mnogość aut, którymi można po ciężkim tygodniu pracy wyszaleć się na torze wyścigowym. Do tego elitarnego grona dołączyła niedawno manufaktura Aeon, której oferta modelowa osiągnęła właśnie pełne nasycenie.

Zakład z Kent oferuje model GT3 w trzech odmianach: Coupe, Aero (wersja otwarta bez przedniej szyby, jedynie z niewielką owiewką) oraz debiutującej Spyder.

Aeon GT3

Auto napędzane jest silnikiem Volkswagena umieszczonym przy tylnej osi. Turbodoładowana jednostka o pojemności 1,8 litra rozwija moc od 304 do 436 KM w zależności od ciśnienia doładowania, które kontrolujemy przyciskiem z kabiny.

Ważący tylko 725 kilogramów spartański ścigacz rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy i teoretycznie powinien rozwinąć prędkość do 288 km/h.

Aeon GT3

Cena jednego egzemplarza w zależności od konfiguracji sięga od 15 do 35 tysięcy funtów (62-146 tysięcy złotych). Auto budowane jest tylko i wyłącznie na indywidualne zamówienia i może poruszać się również po zwykłych ulicach.

Skomentuj na forumUdostępnij