Aktualności
16.04.2013

Renault Laguna Coupe Trzecia faza

Trzecia generacja Laguny, w tym wariant Coupe, jest z nami już szóstą wiosnę. W tym czasie Renault odświeżało model tylko raz, wprowadzając w 2010 roku na rynek "fazę drugą". Teraz przyszedł czas na kolejny etap i kolejne poprawki, które Francuzi określają mianem "kolekcji 2013" i "fazy trzeciej".

Zmian i nowości jest naprawdę niewiele. Są to przede wszystkim: nieznacznie przeprojektowany przód ze światłami do jazdy dziennej wykorzystującymi technologię LED, dwusprzęgłowy automat EDC (Efficient Dual Clutch), pokładowy tablet Renault R-Link, poprawiony układ skrętu czterech kół 4Control (dostępny dla modeli z silnikami Energy 2.0 dCi 130-175, TCe 180 i V6 dCi), nowe felgi w rozmiarze 16 i 17 cali oraz tapicerka połączona z systemem nagłośnienia marki Bose.

Renault Laguna Coupe

Pachnącą ekskluzywnością Lagunę Coupe będziemy mogli zamawiać między innymi z wysokoprężną jednostką V6 dCi, połączoną z 6-stopniowym automatem, która produkuje obecnie 240 koni mechanicznych. Inne opcje silnikowe to: motor TCe 180 z 6-biegowym automatem, oraz wysokoprężne, 2-litrowe jednostki Energy dCi o mocy 150 lub 175 koni mechanicznych (ta druga połączona z automatyczną skrzynią biegów).

Renault Laguna Coupe

Odmłodzona Laguna w salonach sprzedaży w Europie pojawi się w połowie czerwca, ale auto będzie można zamawiać już od końca tego miesiąca. Renault na razie nie zdradza cen. Obecnie ceny Coupe zaczynają się w Polsce od 116,2 tysięcy złotych za edycję Monaco Grand Prix z 2-litrowym, 150-konnym silnikiem dCi i ręczną skrzynią biegów.

Skomentuj na forumUdostępnij