Aktualności

Veritas RS III Rekin na głębokiej wodzie

Pod koniec kwietnia przy wjeździe na Nordschelife wypatrzono pojazd, który mógł być identyfikowany jedynie z koncepcyjnym modelem RS III marki Veritas z 2000 roku. Dziś unikatowe auto w późnych godzinach popołudniowych pojawiło się ponownie w tym samym miejscu. Tym razem zatrzymało się na kilkanaście minut, przyciągając od razu sporą liczbę ciekawskich.

Veritas RS III

Firma Veritas od 1947 począwszy przez kilka lat budowała auta oparte o podzespoły koncernu BMW, który przejął niewielką manufakturę po jej upadku w 1953 roku. Oryginalny roadster o paszczy rekina i nazwie RS III pokazano prawie pół wieku później. W aucie zamontowano potężne V12 o mocy około 680 KM, które potrafiło katapultować całą maszynę do 200 km/h w zaledwie 9,5 sekundy i osiągnąć prędkość 350 km/h. Samochód miał wejść do produkcji na specjalne zamówienie, ale do dnia dzisiejszego do tego nie doszło.

Veritas RS III

Obecnie jednak wszystko wskazuje na to, że pojazd jest poddawany intensywnym testom, przechodzi ewolucję i coś konkretnego może wisieć w powietrzu. Egzemplarz zauważony na północnej pętli Nurburgringu od konceptu z 2000 roku odróżnia się przede wszystkim wydatnym wlotem powietrza na przedzie i innymi reflektorami. Czy jednak kryje się za tym coś więcej pokaże czas...

Skomentuj na forumUdostępnij