Aktualności
03.06.2013

Noble M600 Roadster Długie podejście

Angielskie Noble po raz kolejny bada opłacalność wypuszczenia na rynek modelu M600 pozbawionego dachu. O samochodzie w takiej konfiguracji usłyszeliśmy po raz pierwszy dokładnie rok temu, od którego firma walczy ze swoim pomysłem na raty. Jego wcielenie w życie zależy od reakcji potencjalnych klientów.

W zakładzie Noble już wiadomo jak taki pojazd miałby wyglądać, ale do rozwiązania pozostają kwestie techniczne. Ze względu na konieczność utrzymania sztywności konstrukcji otwarte M600 byłoby wyposażone w dach typu targa z włókien węglowych, który po zdjęciu byłby przechowywany gdzieś w komorze silnika.

Noble M600 Roadster

Jeśli chodzi o układ napędowy model pozostałby identyczny z coupe. A to oznacza podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,4 litrów, mocy prawie 660 KM i momencie obrotowym niecałych 820 Nm, które poprzez ręczną skrzynię biegów o 6 przełożeniach transportowane są na tylne koła. W ważącym tylko 1,2 tony coupe pozwala to na rozpędzenie się do 120 mph (193 km/h) w czasie 8,9 sekund i przekroczenie 360 km/h.

Noble M600

Noble Automotive produkuje od 12 do 15 egzemplarzy modelu M600 rocznie, dostępnego także w wersji Carbon Sport z karoserią z nagich włókien węglowych. Zakup każdego egzemplarza to wydatek rzędu 230 tysięcy funtów, czyli ponad 1,1 miliona złotych. Kiedy pojawi się Roadster? Firma nie ma jeszcze nawet prototypu, ale intensywnie o nim myśli.

Skomentuj na forumUdostępnij