Aktualności
23.06.2013

Studiotorino Coupetorino Akademia smaku

We włoskim Studiotorino praca wre. Turyńskie studio nadwoziowe pracuje nie tylko nad własną wersją Porsche Caymana, ale również pobudza wyobraźnię młodych stylistów, wspierając konkursy stylistyczne i obejmując patronem prace dyplomowe. Efektem takich działań jest sportowe auto o nazwie Coupetorino 2013.

Pod nazwą tą kryje się wizja modelu z nadwoziem shooting brake, dla którego bazą byłby Mercedes-Benz SL. Niemcy mają obecnie w swojej ofercie jeden model shooting brake, ale tylko z nazwy - w rzeczywistości jest to pełnowymiarowe, pięciodrzwiowe kombi na bazie limuzyny CLS. W przypadku Coupetorino 2013 mamy do czynienia z rasową maszyną z jedną parą drzwi i wielkim bagażnikiem.

Studiotorino Coupetorino

To nie pierwszy projekt od Studiotorino o imieniu "Coupetorino" - poprzednim było zwykłe coupe, zaprojektowane także na bazie roadstera SL. Nowe auto narodziło się dzięki sześciu studentom IAAD (Istituto di Arte Applicata e Design), którym oprócz Studiotorino patronowali Alfredo i Maria Paola Stola, jako partner techniczny firma Skorpion oraz przedstawiciel placówki Mercedes-Benz Global Advance Design Center z Sindelfingen.

Studiotorino Coupetorino

Coupetorino 2013 żyje na razie jedynie na ekranie komputera, w kilku wersjach różniących się detalami, jak linie zderzaków czy budowa i kształt dachu (w sumie trzy warianty), oraz jako model w skali 1:4. Czy maszyna ma szanse na powstanie w rzeczywistości? Nie ma takich planów, ale cały projekt opierał się o założenie zaprojektowania auta, które będzie można zbudować w jednym egzemplarzu lub limitowanej serii.

Skomentuj na forumUdostępnij