Aktualności
28.08.2013

Opel Insignia OPC Precyzyjne dostrajanie

W czerwcu Opel przedstawił odmłodzoną Insignię, w której delikatnie zmieniono wyraz twarzy, przeprojektowano konsolę środkową i poszerzono ofertę silnikową, startującą od jednostki o mocy 120 KM. Teraz marka prezentuje to, co znajdziemy na drugim końcu skali. Insignię OPC w wydaniu na przyszły rok.

Unowocześnione auto otrzymało między innymi przeprojektowaną przednią i tylną cześć nadwozia z detalami właściwymi tylko wersji OPC, nową kierownicę z możliwością podgrzewania, a także opcjonalne fotele Recaro pokryte skórą i 8-calowy wyświetlacz. Pod maską pracuje ten sam silnik, co poprzednio o mocy 325 KM i momencie 435 Nm, połączony z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów.

Opel Insignia OPC

Opel poświęcił dużą uwagę podwoziu i tylnej osi, w której wymieniono lub przeprojektowano większość elementów. Układ napędowy, przekazujący moc na wszystkie koła, korzysta teraz z nowego systemu ESP, wzmocnionego sprzęgła operującego na zasadach mechanizmu Haldexa i elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego. Udoskonalono także pracę adaptacyjnego zawieszenia FlexRide.

Opel Insignia OPC

Insignia OPC w 4-drzwiowym nadwoziu z ręczną skrzynią biegów rozpędza się do 100 km/h w czasie 6 sekund, a bez elektronicznej blokady prędkości maksymalnej jest w stanie rozwinąć 270 km/h. Dla kombi Sports Tourer obie wartości wynoszą odpowiednio 6,3 sekundy i 265 km/h. Na żywo najnowszego Opla będzie można oglądać już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Skomentuj na forumUdostępnij