Aktualności
20.09.2013

Caterham AeroSeven Głęboki wdech

Najbliższe lata oznaczają dla osobowych samochodów Caterhama prawdziwą rewolucję. Na początku roku 2016 mamy zobaczyć zupełnie nowy, sportowy model, przygotowany we współpracy z Renault, a już teraz możemy oglądać pierwszy zwiastun wielkich zmian. To koncept AeroSeven, który pokazano w Singapurze.

Nowy projekt Brytyjczyków bazuje na platformie Seven CSR, ale zrywa całkowicie z wizerunkiem Lotusa 7, powielanym od lat siedemdziesiątych. Dwuosobowy speedster wyróżnia się przede wszystkim zupełnie nową karoserią, którą wykonano z włókien węglowych korzystając z doświadczeń zespołów Caterham F1 Team oraz Cateham Technology & Innovation.

Caterham AeroSeven

Koncepcyjny egzemplarz wyposażono w silnik z modelu Seven 485. Mowa o zmodyfikowanej, fordowskiej jednostce Duratec, która przy 8,5 tysiącach obrotów na minutę rozwija 240 koni mechanicznych mocy. Dwulitrowy motor współpracuje z 6-stopniową, ręczną skrzynią biegów, która przekazuje napęd na tylne koła. Rozpędzenie się do prędkości 100 km/h zajmuje niecałe cztery sekundy.

Caterham AeroSeven

Caterham AeroSeven to pierwszy samochód w historii marki wyposażony w kontrolę trakcji, a także pierwsze auto z nowym, cyfrowym wyświetlaczem. Pierwsze, seryjne egzemplarze mają pojawić się u właścicieli jesienią przyszłego roku. Do tego czasu Caterham przygotuje między innymi szerszą ofertę silnikową, a na kolejne cztery lata już teraz zapowiada następne, nowe modele... w tym auta miejskie i crossovera!

Skomentuj na forumUdostępnij