Aktualności
17.10.2013

Audi A5 DTM Champion Mamy mistrza

Audi ma kolejnego, piątego w tym stuleciu mistrza serii DTM. Tytuł na jeden wyścig przed końcem sezonu zapewnił sobie 29-letni Mike "Rocky" Rockenfeller. Dla uczczenia sukcesu, do którego mogą dołączyć jeszcze tytuły zespołowe i marki, firma wypuszcza specjalną wersję coupe A5, edycję DTM Champion.

W specjalnym A5 DTM Champion chodzi przede wszystkim o wygląd. Auto, które ma swój odpowiednim na torze, wyróżnia się: dodatkowym oznakowaniem na progach i w okolicach zderzaków, 20-calowymi, 5-ramiennymi felgami, lusterkami w odcieniu aluminium, nieruchomym spoilerem na klapie bagażnika w kolorze karoserii oraz licznymi detalami.

Audi A5 DTM Champion

Wyróżniki DTM Champion dostępne będą od przyszłego tygodnia jako paczka modyfikacji w cenie 1900 euro. Do wyboru będą trzy kolory nadwozia: czerwony Misano, szary Daytona oraz biały Glacier. Audi daje też wybór czterech silników: 2-litrowego TD o mocy 177 KM, 3-litrowego TDI o mocy 245 KM, 2-litrowego TFSI o mocy 225 KM oraz 3-litrowego TFSI o mocy 272 KM, wszystkie w wersji Quattro, czyli z napędem na cztery koła.

Audi A5 DTM Champion

Tegoroczny sukces Rockenfellera jest pierwszym w jego karierze tytułem w serii DTM, w której startuje od 2007 roku. Niemiec ma na koncie także tytuły FIA GT w klasie GT2, wygraną w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu, wygraną w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie GT2, wygraną w 24-godzinnym wyścigu na Spa-Francorchamps w klasie GT2 oraz wygrane w klasyfikacji generalnej w 24-godzinnych wyścigach Daytona i Le Mans (obie w sezonie 2010).

Skomentuj na forumUdostępnij