Aktualności
30.11.2012

W Motors SuperSport Na ostrzu noża

Na początku tego miesąca W Motors ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pokazało swój pierwszy, jeżdżący model, który rok temu zapowiadał model w skali 1:1. Super sportowa maszyna Lykan HyperSport adresowana jest do najbogatszych tego świata, którzy za kilka lat będą mieli jeszcze większy wybór.

Już teraz W Motors zapowiada kolejne samochody, a pierwsze w kolejce jest super coupe SuperSport. Maszyna ma bazować na 770-konnym modelu Lykan HyperSport z zaporową ceną 3,4 milionów dolarów, od którego będzie ponad dwa razy tańsza, ale szybsza. Różnice te wynikają z tego, że SuperSport ma być propozycją bardziej ekstremalną, a HyperSport luksusową z wynalazkami pokroju 3-wymiarowego interfejsu z konsoli środkowej i diamentów w przednich światłach.

W Motors SuperSport

W Motors jeszcze pracuje nad ostateczną koncepcją nowego modelu. Już teraz wiadomo jednak, że samochód ma korzystać z hybrydowych technologii (pod uwagę jest brany między innymi system KERS), dysponować mocą przeszło 1000 koni mechanicznych i ważyć niespełna 1200 kilogramów. Za silnik odpowiedzialny będzie najprawdopodobniej niemiecki Ruf, który połączy jednostkę z przekładnią PDK prosto od Porsche.

W Motors SuperSport

SuperSport miałby pojawić się w sprzedaży w 2015 roku i kosztować skromne 1,6 miliona dolarów. Produkcja pojazdu byłaby ograniczona do zaledwie 25 egzemplarzy, czyli dwa i pół raza więcej, niż w przypadku ekskluzywnego coupe HyperSport. Pierwszy model W Motors ma powstać w ilości jedynie siedmiu egzemplarzy. Na co najmniej cztery z nich znaleźli się już kupcy.

Skomentuj na forumUdostępnij