Aktualności
04.12.2013

Sbarro ES-13 Fleche Rouge Czerwona strzała

Wygląda na to, że uczniowie szkoły Franco Sbarro produkują kolejne koncepty taśmowo. Nowy projekt opuszcza wrota placówki L'ecole Espera Sbarro Montbeliard co kilka miesięcy, a ostatni z nich trafił na dywany targów w Essen, które miały miejsce w miniony weekend. Mowa o roadsterze ES-13 Fleche Rouge.

Pojazd pokazany kilka dni temu w Niemczech to najwyraźniej krzyżówka inspiracji ostatnimi szaleństwami spod znaku Lamborghini z myśliwcami najnowszej generacji, nadmiarem waty cukrowej i elementami Batmobili. Samochód zbudowano tradycyjnie na rurowej ramie i przykryto karoserią z włókien szklanych i węglowych. Nazwa pojazdu, Fleche Rouge, w języku francuskim oznacza "Czerwona Strzała".

Sbarro ES-13 Fleche Rouge

Nad ES-13 pracowało blisko trzydziestu studentów, którzy postawili sobie ambitny cel zbudowania samochodu od A do Z w ciągu 47 dni. Efekt ich pracy waży tylko 900 kilogramów i swoi na 20-calowych felgach z ogumieniem w rozmiarze 245/35, za którymi kryją się 320-milimetrowe tarcze hamulcowe z przodu i 312-milimetrowe z tyłu, w każdym przypadku z 4-tłoczkowymi zaciskami.

Sbarro ES-13 Fleche Rouge

Za plecami kierowcy i pasażera umieszczono benzynową, 4-cylindrową jednostkę serii THP o pojemności 1,6 litrów z palety koncernu PSA, którą znamy między innymi z Citroena DS3. Silnik generuje 155 koni mechanicznych i współpracuje z 6-stopniową, ręczną skrzynią biegów. Osiągi auta mają drugorzędne znaczenie, ważne, że projekt zakończono zgodnie z planem.

Skomentuj na forumUdostępnij