Aktualności
09.01.2014

Volvo XC Coupe Sport grawitacyjny

Volvo pokaże na wystawie w Detroit drugi z trzech konceptów, które zaplanowano na pokazy możliwości nowej platformy Scalable Product Architecture. Pierwszym było zeszłoroczne, rasowe coupe. Drugi koncept ma coupe tylko w nazwie, będąc w rzeczywistości dość typowym SUV'em, ale z jedną parą drzwi.

Najnowsze dzieło Szwedów adresowane jest do młodych kierowców, którzy czerpią największą przyjemność z ubrawiania sportów w terenie. Głównym źródłem inspiracji dla modelu XC Coupe, bo o nim właśnie mowa, miały być produkty szwedzkiej firmy POC, która specjalizuje się w sportach grawitacyjnych (od zjazdów na deskach lub nartach, poprzez rowery, po wszelkiego rodzaju skoki). Sprzętu POC oczywiście nie zabrakło w bagażniku konceptu.

Volvo XC Coupe

Dwudrzwiowe, 4-osobowe XC Coupe wywodzi się bezpośrednio z konceptu coupe, który pokazano we wrześniu ubiegłego roku, ale odznacza się znacznie większym prześwitem, wysoko nakreśloną linia dachu i szerokimi nadkolami, skrywającymi 21-calowe koła. Samochód zbudowano na nowej płycie podłogowej Scalable Product Architecture, na kórej będą oparte przyszłe, produkowane seryjnie modele Volvo.

Volvo XC Coupe

XC Coupe tryska świeżością, ale auta typu SUV nie są dla Volvo żadną nowością. Szwedzka marka debiutowała w tym segmencie w 1997 roku z modelem V70 Cross Country, po którym jej ofertę rozszerzyły V40 Cross Country, XC60, XC70 oraz XC90. Najnowszy koncept Volvo zadebiutuje na salonie samochodowym North American International Auto Show, który odbędzie się w dniach od 13 do 26 stycznia w Detroit.

Skomentuj na forumUdostępnij