Aktualności
10.02.2014

David Brown Automotive Project Judi

David Brown to postać, którą kojarzymy przede wszystkim z Aston Martinem, którym kierował przez ćwierć wieku i całą serią modeli noszących jego inicjały. W tym roku na scenę wkroczy kolejny David Brown, który przygotowuje od kilku lat sportowy samochód własnego pomysłu. Brytyjska maszyna zadebiutuje już wiosną.

Angielski businessman i amator czterech kółek ściągnął pod skrzydła David Brown Automotive między innymi Alana Mobberley'ego, który przez 19 lat był szefem stylistów w Land Roverze. Brown podjął też współpracę z grupą Envisage, która odpowiada za warstwę techniczną i przygotowanie samochodu do produkcji seryjnej. Auto, ukrywające się pod kryptonimem Project Judi, zostanie oparte na podwoziu Jaguara XKR, na które zdecydowano się z uwagi na niezawodność.

DBA Project Judi

Podwozie z Jaguara przykryje zupełnie nowa, opracowana w tunelu aerodynamicznym karoseria z aluminium. Od zera zaprojektowano również wnętrze. Samochód zasilany będzie 5-litrowym, doładowanym silnikiem V8 o mocy 510 koni mechanicznych i momencie obrotowym 625 niutonometrów, które na tył przekaże 6-stopniowy automat. Twórcy auta przewidują, że na rozwinięcie stu kilometrów na godzinę Judi straci tylko 4,8 sekund, a prędkość maksymalna przekroczy 250 km/h... o ile nie będzie z góry ograniczona.

DBA Project Judi

Pierwszy model w historii David Brown Automotive zadebiutuje już siedemnastego kwietnia na wystawie Top Marques w Monako. Wtedy też zobaczymy auto w całości, poznamy jego ostateczną nazwę i zapewne usłyszymy jego przybliżoną cenę. Samochód będzie produkowany ręcznie w limitowanej liczbie egzemplarzy. Potencjalni klienci mogą już teraz ustawiać się w kolejce.

Skomentuj na forumUdostępnij