Aktualności
21.02.2014

Hyundai PassoCorto Motyw młodości

Turyńskie Istituto Europeo di Design zaprezentuje w marcu na wystawie w Genewie już dziesiąty model w skali 1:1, który przygotowali studenci uczelni. W tym roku będziemy mogli zobaczyć kompaktowy, sportowy model spod znaku Hyundai'a. Coupe nazwano PassoCorto, co po włosku oznacza... "krótki rozstaw osi". I magia prysła.

Za projekt PassoCorto odpowiada szesnastu studentów IED'u, którzy w ramach pracy dyplomowej wcielili się nie tylko w rolę zawodowych stylistów, ale także potencjalnych nabywców swojego dzieła. Uczelnia współpracowała przy tej okazji z placówką Hyundai Design Center Europe, a pieczę nad całym przedsięwzięciem sprawował Luca Borgogno z Pininfariny, pod którego opieką powstała też Alfa Romeo Gloria oraz Abarth Scorp-Ion.

Hyundai PassoCorto

PassoCorto będzie mierzył 410 centymetrów długości, 188 centymetrów szerokości i 116 centymetrów wysokości, co oznacza rozmiary bardzo zbliżone do Alfy Romeo 4C. Osie auta będą oddalone od siebie o 245 centymetrów. Samochód powstanie jedynie jako statyczny model w pełnej skali, ale nie przeszkadza to jego twórcom snuć marzeń o umieszczonej centralnie, podwójnie turbodoładowanej jednostce napędowej. Silnik o pojemności 1,6 litra i czterech cylindrach miałby produkować jakieś 270 koni mechanicznych.

Hyundai PassoCorto

Hyundai PassoCorto będzie nie tylko dziesiątym tego typu dziełem z IED w Turynie. Auto jednocześnie przypieczętuje 20-lecie kształcenia na kierunku wzornictwa przemysłowego oraz 25-lecie działalności uczelni w tym regionie. Projekt będzie miał swoją premierę już czwartego marca w Genewie. Salon samochodowy będzie otwarty dla zwiedzających w dniach od szóstego do szesnastego marca.

Skomentuj na forumUdostępnij