Aktualności
10.03.2014

Lexus RC F GT3 Ruchy figur

W styczniu Lexus pokazał wyścigowe wydanie coupe RC F, którym wystartuje w japońskim pucharze Super GT. W ostatnich dniach zadebiutował kolejny, torowy wariant tego samego modelu, tym razem z przeznaczeniem do startów na całym świecie. Swoje najnowsze dzieło Japończycy wykuli w myśl zasad obowiązujących w grupie GT3.

Pojazd dla profesjonalistów będzie zgodnie z przepisami ważył 1250 kilogramów, mierzył 4705 milimetrów długości, 2000 milimetrów szerokości i 1270 milimetrów wysokości. Obie osie będzie dzieliło od siebie dokładnie 2730 milimetrów. Do napędu auta posłuży widlasta jednostka o ośmiu cylindrów rodem z seryjnego RC F, której moc przekroczy 540 koni mechanicznych.

Lexus RC F GT3

Model RC F GT3, który na razie określany jest mianem konceptu, można oglądać na trwającej do szesnastego marca wystawie samochodowej w Genewie. Lexus zamierza oddać pierwsze egzemplarze w ręce klientów w przyszłym roku. Maszyna będzie upoważniona do startów między innymi w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu w Niemczech, a także do udziału w japońskich mistrzostwach Super GT i Super Taikyu Endurance.

Skomentuj na forumUdostępnij