Aktualności
24.05.2014

Mini Superleggera Vision Zmniejszenie do minimum

Czy małe, brytyjskie roadstery mają szansę na wielki powrót do łask i uwolnienie ogromnego potencjału, który drzemie w tym segmencie od dekad? Na razie wielkiego ruchu w tym temacie nie widać, ale to może się bardzo szybko zmienić. Świadczą o tym choćby ostatnie wysiłki włoskiego Touring Superleggera i BMW, które włada marką Mini.

Obie firmy podjęły współpracę z okazji tegorocznego konkursu elegancji Villa d'Este nad jeziorem Como we Włoszech, któremu od lat patronuje właśnie BMW. Wiosenna pora i sprzyjające okoliczności przyrody pozwoliły na zbudowanie dwumiejscowego, sportowego auta bez dachu o lekkiej konstrukcji i nazwie Superleggera Vision, które w duchu dawnych, brytyjskich roadsterów przygotowano pod marką Mini.

Mini Superleggera Vision

Karoserię auta, przeplataną interesującymi detalami, wykonano w całości ręcznie z arkuszy metalu, a sportowy charakter pojazdu podkreślono elementami z włókien węglowych. Największą uwagę z zewnątrz zwraca przednia szyba, zawinięta nad przedziałem pasażerskim, niewielka płetwa na tyle oraz światła w technologii LED, które z tyłu auta odrysowano od flagi Wielkiej Brytanii. W surowym wnętrzu króluje skóra, aluminium oraz ograniczone do minimum instrumenty. Rurowe uchwyty drzwi, tak samo jak tylne światła, biegną po liniach znanych z brytyjskiej flagi.

Mini Superleggera Vision

Po oswojeniu się z formą konceptu Superleggera Vision w kolorze Como Blue pozostaje zapoznanie się z jego treścią, którą zdradza choćby brak końcówek wydechu: samochód dysponuje napędem elektrycznym. Detale techniczne pozostają niestety tajemnicą. Już w niedzielę Mini Superleggera Vision zostanie wystawione na pokaz na prestiżowym Concorso d'Eleganza Villa d'Este w kategorii prototypów i konceptów. W tym samym gronie znajdzie się również wyjątkowe Lamborghini 5-95 Zagato od studia Zagato.

Skomentuj na forumUdostępnij