Aktualności
30.06.2014

MG 3 Trophy Klub wyścigów

Brytyjskie MG, które wróciło do żywych kilka lat temu dzięki obecnemu właścicielowi z Chin, obchodziło niedawno swoje 90 urodziny. Z tej okazji na imprezie MG90 na torze Silversone pokazano koncept nowego, wyścigowego auta marki. Bazą dla pokazowego modelu był drogowy maluch serii 3, wprowadzony na rynek we wrześniu 2013 roku.

Opracowanie auta powierzono zespołowi z centrum technologicznego SMTC z Birmingham, które, podobnie jak MG Motor, należy do SAIC Motor, największego koncernu samochodowego z Chin. Punktem wyjścia był pięciodrzwiowy MG 3 o długości 4,02 metrów, pod którego maską pracuje normalnie 1,5-litrowy silnik o mocy 106 koni mechanicznych i momencie obrotowym 136 niutonometrów, które to wartości znacząco zwiększono.

MG 3 Trophy

Torowy 3 Trophy po podrasowaniu silnika i towarzyszącego mu osprzętu - między innymi wydech od Janspeed, przeprogramowane ECU, nowa turbosprężarka, aluminiowe tłoki, nowe wałki rozrządu, koło zamachowe, pompa oleju, głowica cylindrów - dysponuje mocą 207 koni mechanicznych i momentem obrotowym 260 niutonometrów. Napęd na przednią oś przenosi standardowa skrzynia biegów, której towarzyszą mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz wzmocnione sprzęgło.

MG 3 Trophy

Zmianom pod maską towarzyszy pakiet aerodynamiczny (regulowane spoilery z przodu i z tyłu), nowe koła o średnicy 17 cali ze slickami, zgodne z brytyjskimi normami zabezpieczenia (klatka bezpieczeństwa, 5-punktowa uprzęż, system gaśniczy, izolacja akumulatora, zdejmowana kierownica) oraz regulowane zawieszenie na kolumnach MacPhersona. MG 3 Trophy na chwilę obecną jest tylko konceptem, ale twórcy już teraz poszukują osób zainteresowanych jego kupnem i startami w brytyjskich seriach, a nawet uruchomieniem pucharu markowego.

Skomentuj na forumUdostępnij