Aktualności

McLaren F1 Następca już w drodze

W tym roku z taśm zjadą ostatnie sztuki coupe SLR stworzonego wspólnie przez Mercedesa i McLarena. W przyszłym roku żywota dokona także wersja odkryta, po czym drogi obu koncernów w tym względzie się rozejdą. Mercedes własnymi siłami opracuje pełnoprawnego następcę SLR a w McLarenie trwają już zaawansowane prace nad dwoma modelami, w tym nad następcą legendarnego F1.

Pierwszy nowy projekt Brytyjczyków nosi oznaczenie P11 i ma być głównym konkurentem dla następcy Ferrari z serii 430. Coupe odznaczać ma się jednak jeszcze lepszym stosunkiem mocy do masy oraz mniejszymi gabarytami. W pozycji centralnej najprawdopodobniej wyląduje w nim silnik V8 o mocy około 560 KM wyprodukowany przez Mahle i oparty na obecnym V8 z gamy Mercedesa.

P11 ujrzy światło dzienne najszybciej już jesienią przyszłego roku a wiosną 2010 wyjedzie na ulice. W marcu 2011 do coupe powinien dołączyć roadster. Testy pierwszych prototypów z finalną wersją karoserii trwają już od prawie miesiąca.

McLaren F1

Drugi projekt Brytyjczyków, P12, to następca modelu F1 (powyżej), który przez kilka lat nosił koronę najszybszego samochodu świata produkowanego seryjnie. Supercoupe będące ekstremalną wariacją P11 zorientowaną na maksymalne osiągi i przyjemność z jazdy ma być napędzane silnikiem V10 rozwijającym moc przeszło 600 KM. Przewidywany czas wejścia na rynek: lato 2011.

Skomentuj na forumUdostępnij