Aktualności
25.08.2014

Subaru WRX STI Specyfikacja japońska

Zupełnie nowe Subaru WRX, które ujawniono w listopadzie ubiegłego roku, wchodzi oficjalnie do sprzedaży w Japonii. Na własnym podwórku sportowy sedan o mocy w okolicach trzystu koni mechanicznych dostępny będzie w dwóch nowych konfiguracjach: jako WRX S4 oraz w jeszcze bardziej dopieszczone pod kątem osiągów i trzymania się drogi WRX STI Type S.

Bazowe WRX S4 nawiązuje nazwą do czterech kluczowych wartości, wyznawanych przez konstruktorów auta: sportowe osiągi, bezpieczne osiągi, inteligentne prowadzenie i wyrafinowane wrażenia. Auto korzysta z 2-litrowej, 4-cylindrowej, turbodoładowanej jednostki napędowej typu boxer, która rozwija 300 KM przy 5600 obr/min i 400 Nm w zakresie 2000-4800 obr/min (więcej o 28 KM i 50 Nm od WRX w amerykańskiej wersji). Napęd na wszystkie cztery koła przekazuje w tym przypadku bezstopniowa skrzynia biegów Sport Lineartronic.

Subaru WRX S4

S4 jest pierwszym modelem w rodzinie WRX z elektronicznymi asystentami w ramach systemu EyeSight, które widzą dalej i szerzej, niż kierowca. Inne wynalazki na pokładzie obejmują układy Vehicle Dynamics Control i Active Torque Vectoring, składające się na adaptacyjne zawieszenie i układ napędowy. Korzysta z nich również mocniejsze WRX STI, które wyróżnia się między innymi przeprojektowanym zawieszeniem, doskonalonym na niemieckiej pętli Nürburgring. Ceny S4 zaczynają się od 3,35 milionów jenów (obecnie to około 102 tysiące złotych).

Subaru WRX STI Type S

WRX w japońskim wydaniu STI napędzane jest 2-litrowym boxerem, który przy 6400 obr/min generuje 308 koni mechanicznych, a przy 4400 obr/min wspina się ku 422 niutonometrom. To o 29 Nm więcej, niż w WRX STI w amerykańskiej specyfikacji, którą z 2,5-litrowym silnikiem pokazano w styczniu. Motor współpracuje w tym przypadku z ręczną skrzynią o sześciu biegach. Auto wyceniono na prawie 3,8 milionów jenów, czyli okolice 115 tysięcy złotych. Type S z opcjonalnym spoilerem, nowymi felgami i modyfikacjami zawieszenia oraz układu zawieszenia jest o blisko 311 tysięcy jenów droższe (razem około 125 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij