Aktualności
14.09.2014

Zeus Twelve Vapour GT Opary szaleństwa

Gray Design, którego załodze marzą się luksusowe jachty, motocykle i sportowe samochody, ma dla nas kolejną propozycję. To już czternasty projekt na czterech kołach od szwedzkiego studia i kolejny, który pozostaje uwięziony na ekranach komputerów. Mowa o egzotycznym spyderze Vapour GT. Z cyfrowej niewoli mógłby uwolnić go tylko jakiś szalony milioner.

Najnowsze dzieło studia, które założył Eduard Gray, adresowane jest do tych, którzy wołają o mocne wrażenia i przykuwanie uwagi. Vapour GT nie będzie mieć problemów z zapewnieniem ani jednego ani drugiego. Maszynę zaprojektowano dla marki Zeus Twelve bez najmniejszego poszanowania dla miękkich krawędzi, wyolbrzymiając trend ostrych linii do absurdalnych rozmiarów i kształtów. Pod spodem miałyby skrywać się jednak dobrze znane technologie.

Zeus Twelve Vapour GT

Gray Design utrzymuje, że Vapour GT miałby bazować na węglowym podwoziu wyścigowego Caterhama SP/300.R. Auto ważyłoby około 900 kilogramów, a do jego napędu służyłby doładowany, 2-litrowy silnik Forda z rodziny Duratec. Motor o mocy około 300 koni mechanicznych i momencie obrotowym prawie 215 niutonometrów miały pozwalać na rozwinięcie 100 km/h w czasie niecałych 3,2 sekund i rozpędzenie się do niecałych 290 km/h.

Zeus Twelve Vapour GT

Vapour GT powstanie w rzeczywistości jeśli tylko znajdą się chętni na wyłożenie odpowiedniej gotówki na jego budowę i opracowanie. Poszukiwania takich osób trwają. Jeśli nie zakończą się sukcesem samochodem będzie można jeździć tylko w wirtualnym świecie: Vapour GT obok innych modeli pod marką Zeus Twelve ma pojawić się w najbliższej przyszłości w grze na iPhone'a oraz urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Skomentuj na forumUdostępnij