Aktualności
17.12.2014

Infiniti Vision Gran Turismo Kusząca propozycja

Do zestawu pojazdów dostępnych w grze Gran Turismo 6, oferowanej wyłącznie na konsole PlayStation 3 dołącza kolejne auto, przygotowane specjalnie przez jedną z dziesiątek współpracujących marek. Tym razem do projektu Vision Gran Turismo z okazji urodzin komputerowej aplikacji dołączyło japońskie Infiniti z wizją własnej maszyny GT.

Infiniti, czyli luksusowa odnoga koncernu Nissana, to marka bardzo młoda. Firma działa od 1989 roku, od którego wylansowała między innymi oryginalnego sedana i coupe serii G oraz SUV'y serii FX, a której oferta opiera się obecnie o modele Q50, Q60 i QX70. Ze sportem Infiniti miało niewiele wspólnego, co zmieniło się kilka lat temu razem z pojawieniem się marki w Formule 1 w roli sponsora dominującego do końca ubiegłego roku Red Bulla. Koncept dla Gran Turismo 6 pokazuje, jak mogłoby wyglądać sportowe Infiniti niedalekiej przyszłości.

Infiniti Vision Gran Turismo

Samochód pod szyldem Vision Gran Turismo zaprojektowano w Chinach w pekińskiej placówce Infiniti Design Beijing. Wbrew pozorom coupe nie rodziło się wyłącznie na ekranach komputerów: zaczęło się od ręcznych szkiców na kartkach papieru i glinianych modeli w skali, które później przeniesiono co świata cyfrowego. O formie pojazdu mówi jeden z jego twórców: "zamierzeniem było uchwycenie siły młodego pokolenia, romantycznej azjatyckiej kreatywności, która polega na poszerzaniu horyzontów. Mam nadzieję, że kiedyś samochód ten weźmie udział w prawdziwym wyścigu.".

Infiniti Vision Gran Turismo

Na samej gimnastyce stylistycznej się nie skończyło. Model przeszedł kompleksową analizę aerodynamiczną oraz techniczną. Ich wynikiem był pomysł na umieszczenie z przodu wolnossącego silnika V8 o pojemności 4,5 litrów, połączonego ze skrzynią biegów ulokowaną przy tylnych kołach, dzięki czemu procentowy rozkład masy między osiami wyniósł 45:55. Projekt od Infiniti pojawi się w Gran Turismo 6 razem z aktualizacją numer 1.15. Na swoją kolej czekają jeszcze pojazdy m.in. od Zagato, Bertone, ItalDesign, General Motors, SRT, Alpine, Hondy i Audi. Niestety w ostatnim czasie z projektu wycofała się Alfa Romeo.

Skomentuj na forumUdostępnij