Aktualności

Katech Corvette Z06 ClubSport Atleta na diecie

Amerykańskie Katech Performance, w którego kompetencji leży budowa silników dla rządzącej w serii Le Mans wyścigowej Corvette C5R wzięło na warsztat Z06. Cel operacji był prosty: stworzyć torową bestię.

Firma z Detroid odchudziła samochód z 1435 do 1320 kilogramów, a w full opcji do jedynie 1280 kg. Poprawiono przyczepność coupe, trzymanie na zakrętach, sprawność hamulców oraz dystrybucję sił działających na auto przy największych prędkościach.

Katech Corvette Z06 ClubSport

Pekiet obejmuje między innymi: hamulce Brembo (z przodu 14-calowe tarcze), sportowe, nastawne zawieszenie Moton, felgi Katech (z przodu 18, z tyłu 19 cali), wyczynowe ogumienie Michelin, body kit Katech z włókien węglowych, nowy, karbonowy wlot powietrza Halltech Killer Bee do silnika, dwudyskowe sprzęgło Exedy, oraz sportowy wydech Katech. W opcji między innymi sportowe fotele Caravaggio, nowe pasy bezpieczeństwa oraz usunięcie zestawu audio i dywaników.

Katech Corvette Z06 ClubSport

Efektem wszystkich zmian jest wzrost mocy z 512 do około 543 koni mechanicznych i znaczny stosunek dystrybucji mocy do masy: z 2,80 kg/KM w aucie bazowym do 2,35 kg/KM po kompletnej operacji u Katecha. Ceny auta zaczynają się od 109 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij