Aktualności

Mitsubishi MMR525 Motosport przyszłości

Największym koncernom samochodowym chcącym w tym roku zaprezentować na salonie samochodowym w Los Angeles wizje swoich modeli przyszłości postawiono zadanie stworzenia pojazdu, który brałby udział w sportach motorowych 2025 roku. Temat taki tym bardziej cieszy, że rok temu myślą przewodnią Design Challenge były "zielone" auta.

Pierwszym pewniakiem, który przygotowano z myślą o stylistycznych zmaganiach jest MMR525 czerpiący pełnymi garściami z rajdowych tradycji japońskiego Mitsubishi. Auto stworzone przez amerykański oddział koncernu to wizja potężnego dziwoląga mającego brać udział w najtrudniejszych zawodach świata w najbardziej wymagającym terenie. Specjalna konstrukcja kół pozwalałby MMR525 poruszać się we wszystkich kierunkach... bez najmniejszego skrętu osi!

Mitsubishi MMR525

Kalifornijscy twórcy konceptu przyznają, że to najprawdopodobniej najbardziej ekscytujący projekt, nad jakim dane było im pracować, a ich marzeniem byłoby zbudowanie go w rzeczywistości i zobaczenie w akcji.

Mitsubishi MMR525

Auto pojawi się na salonie w Los Angeles (niestety jedynie w formie renderów i co najwyżej modelu w skali) już w dniach 21-30 listopada.

Skomentuj na forumUdostępnij