Aktualności
30.03.2015

Lincoln Continental Cicha elegancja

Lincoln, najbardziej luksusowa marka pod skrzydłami Forda, zapowiada powrót na amerykański rynek słynnego Continentala. Rychłe pojawienie się na rynku wielkiej limuzyny zupełnie nowej generacji zapowiada koncept, który już za kilka dni stanie na wystawie samochodowej w Nowym Jorku. Jego linie wyznaczą kierunek również innym modelom marki.

Lincoln deklaruje, że z konceptu do modeli produkowanych seryjnie przejdzie między innymi nowy grill, któremu w popisowym Continentalu towarzyszą reflektory oparte o LED'y i lasery. Maszyna stoi na aluminiowych obręczach o średnicy 21-cali, ale większą uwagę zwracają inne, aluminiowe detale - klamki "E-Latch", które mają działać prawie bezdotykowo. Kabinę wypełnia skóra Venetian, Alcantara, powierzchnie atłasowe i wełniane oraz chrom.

Lincoln Continental

Twórcy auta chwalą się nawiązującym do historii Continentala, błękitnym lakierem Rhapsody Blue, regulowanymi w trzydziestu kierunkach fotelami, przeszklonym dachem z możliwością odbijania 99 procent promieni UV, sprzętem grającym Revel Ultima oraz uszytymi na miarę walizkami Venetian, które można przyczepić do oparć przednich foteli. Specjalnie dla Lincolna w Fordzie przygotowano nowy, 3-litrowy silnik V6 z rodziny EcoBoost, który ma pojawić się w seryjnym Continentalu już w przyszłym roku.

Lincoln Continental

Historia Continentala ma już prawie osiemdziesiąt lat, a pierwszy Lincoln o tej nazwie pojawił się jeszcze przez drugą wojną światową pod dyrekcją Edsela Forda. W roku 1951 dziesięcioletni Continental stanął w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku jako jeden z ośmiu automobili prezentujących "dążenie do perfekcji". Na przełomie wieków oferowana była już dziewiąta generacja, której ostatnie egzemplarze sprzedano w 2003 roku. Tegoroczny koncept Continental zostanie pokazany podczas New York International Auto Show, wystawy otwartej w dniach od trzeciego do dwunastego kwietnia.

Skomentuj na forumUdostępnij