Aktualności
02.04.2015

Range Rover SVAutobiography Luksusowe zachcianki

Oddział Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations zajął się kolejnym Range Roverem. I ponownie przekroczył granice, które w 45-letniej, pełnej sukcesów historii modelu przekraczane nie były. Tym razem Brytyjczycy poszli w stronę nie tylko mocy, ale również luksusu. Obie te wartości aż do przesady ucieleśnia nowy SVAutobiography.

Ekipa SVO nie pozostawia żadnych wątpliwości: Range Rover SVAutobiography to najmocniejszy i najbardziej luksusowy model w historii marki. Z zewnątrz zdobi go dostępny po raz pierwszy, dwutonowy lakier Duo-Tone, a w środku przełączniki, pedały i panele wykonane z aluminium lub drewna. Detali jest oczywiście znacznie więcej, a szczególną uwagę poświęcono przestrzeni bagażowej. Możemy w niej umieścić wysuwaną, drewnianą podłogę oraz chowane, skórzane fotele, które można podwiesić na zewnątrz i usadowić się w nich bliżej przyrody.

Range Rover SVAutobiography

Przy okazji pojawienia się SVAutobiography wprowadzono szereg udoskonaleń w całej gamie Range Rovera. Obejmują one między innymi pracę układów All-Terrain Progress Control, Surround Camera System, Automatic Access Height, Gesture Tailgate oraz InControl, pozwalającego na połączenie samochodu ze smartfonem. Dla luksusowego SVAutobiography przewidziano trzy wersje silnikowe. Dwie podstawowe to SDV6 Hybrid oraz 339-konny SDV8 z nowymi systemami start/stop. Trzecia to kombinacja podpatrzona w modelu Range Rover Sport SVR.

Range Rover SVAutobiography

Trzecia opcja to widlasta, pięciolitrowa ósemka ze sprężarką, z której wyciśnięto 550 koni mechanicznych i 680 niutonometrów. Motor współpracuje z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów produkcji ZF, która przenosi napęd na wszystkie cztery koła. Oficjalna sprzedaż SVAutobiography ruszy latem tego roku. Ceny modelu będą startować od 148,9 tysięcy funtów podczas gdy za najtańszego Range Rovera w bazowej specyfikacji producent będzie sobie życzył prawie 75 tysięcy funtów. Obecnie to okolice odpowiednio 800 i 400 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij