Aktualności
19.06.2015

Torino Wildtwelve Uwięzione talenty

Włoskie Torino Design, z którego usług w ostatniej dekadzie korzystały koncerny samochodowe z całego świata, a o którym mało kto słyszał, postanowiło zarobić na własną markę. W jaki sposób? Przygotowując wizję sportowego samochodu najbliższej przyszłości. Dzieło studia pokazano na niedawnej wystawie Parco Valentino - Salone & Gran Premio w Turynie.

Młodą firmą kieruje Roberto Piatti, który wcześniej rozwijał się w studiach I.DE.A oraz Bertone i który Torino Design założył w 2006 roku. Od tamtego czasu zespół przygotował blisko dwieście projektów i pracował dla takich producentów samochodów, jak Ferrari, Fiat, McLaren, Nissan, MG, Brilliance, Iveco, Tata i Scania. Oprócz prac stylistycznych i inżynierskich Torino Design gotowe jest także na przygotowanie jeżdżących prototypów. Najnowsze dzieło firmy, super coupe Wildtwelve, nie jest jeszcze na tym etapie.

Torino Wildtwelve

Autorski pojazd przedstawiono na razie jedynie jako model w skali 1:1. Pojazd liczy sobie 440 centymetrów długości, dwa metry szerokości i 120 centymetrów wysokości i mierzy w najszybsze, produkowane seryjnie auta świata, ale rozmiarami zewnętrznymi zbliżony jest między innymi do stosunkowo niewielkiego Lamborghini Huracana. Według pomysłu twórców awangardowe auto miałoby być zbudowane wokół podwozia z włókien węglowych, a z materiałów kompozytowych powstałaby również karoseria.

Torino Wildtwelve

Coś więcej? Torino Design przewiduje, że do napędu Wildtwelve służyłby umieszczony centralnie silnik o dwunastu cylindrach, od których wzięła się nazwa auta. Włosi nie przyjmują niczego o mocy poniżej 800 koni mechanicznych, na których ich wizja się nie kończy. Po cichu trwają rozmowy z ATS, które miałoby wprowadzić auto do limitowanej do 30 sztuk produkcji. Model zostałby wtedy wzmocniony o dwa silniki elektryczne na przedniej osi, jego moc podskoczyłaby do co najmniej 860 KM, a prędkość maksymalna sięgnęła 390 km/h przy tylko 2,6 sekundach potrzebnych na rozwinięcie 100 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij