Aktualności
02.10.2008

Renault Megane Coupe Trophy Mister Hyde

Obok seryjnej wersji Megane Coupe trzeciej generacji Francuzi przygotowali również wyczynowe Megane Coupe Trophy. Utworzona przez nie para to mechaniczny odpowiednik doktora Jekyll i pana Hyde'a w najczystrzej postaci: Megane Coupe Trophy to prawdziwy drapieżnik z niecnymi zamiarami i charakterem.

Pod względem mechanicznym pojazd nie różni się w zasadzie od Renault, króre obecnie startuje w zawodach pod patronatem FIA. Zupełnie nowe jest jednak kopozytowe nadwozie, dzięki któremu predyspozycje aerodynamiczne auta poprawiono o prawie 40%.

Renault Megane Coupe Trophy

Megane Coupe Trophy napędza 3,5-litrowe, 24-zaworowe V6 od Nissana o mocy 360 KM (w aktualnym modelu 300 KM). Jednostka umieszczona centralnie napędza tylne koła i współpracuje z półautomatyczną przekładnią sterowaną łopatkami przy kierownicy.

Renault Megane Coupe Trophy

Specjaliści Renault twierdzą, że ich nowe dzieło będzie w stanie dogonić na torze... Porsche 911 GT3. Sprzedaż zestawów pozwalających przeobrazić Trophy poprzedniej generacji ruszy pod koniec tego roku. Przygotowaniem samochodów do zamontowania nowego nadwozia zajmie się firma Alpine.

Skomentuj na forumUdostępnij