Aktualności
15.07.2015

HSV ClubSport R8 25th Anniversary

Limitowane, urodzinowe modele to jedna ze specjalności australijskiego Holden Special Vehicles, które sypie tego typu pojazdami od kilku lat. W tym roku padło na serię ClubSport, która w ciągu minionego ćwierćwiecza stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych imion samochodów o sportowym zacięciu na całym kontynencie.

Z okazji urodzin modelu na australijski rynek trafi limitowana limuzyna ClubSport R8 25th Anniversary, którą na drodze rozpoznamy między innymi po czterech chromowanych końcówkach wydechu, czarnych felgach SV Rapier o średnicy 20 cali, spoilerze na klapie bagażnika oraz czarnych detalach. Do wyboru będą cztery kolory nadwozia: biały Heron, srebrny Nitrate, czarny Phantom lub czerwony Sting. W środku zastaniemy między innymi nowe fotele, skórzaną tapicerkę, tabliczki znamionowe oraz sprzęt grający Bose.

HSV ClubSport R8 25th Anniversary

Podwozie urodzinowego ClubSport R8 uzbrojono między innymi w wentylowane tarcze hamulcowe AP Racing o średnicy 367 milimetrów z 4-tłoczkowymi zaciskami, które nie będą miały prawa do narzekania na brak zajęcia. Dlaczego? Powód znajdziemy pod maską. To widlasta, aluminiowa ósemka serii LS3 o pojemności prawie 6,2 litrów, która dostarcza 462 koni mechanicznych i 570 niutonometrów. Napęd może być przenoszony na tylne koła poprzez ręczną, 6-stopniową skrzynię biegów Tremec TR6060 lub, opcjonalnie, 6-stopniowy automat 6L80E produkcji General Motors.

HSV ClubSport R8 25th Anniversary

HSV ClubSport R8 25th Anniversary trafi na rynki Australii i Nowej Zelandii w ilości jedynie 108 numerowanych egzemplarzy (tylko 8 sztuk na Nową Zelandię). Wyposażenie standardowe mierzącego blisko pięć metrów długości auta obejmie między innymi wyświetlacz przezierny, asystentów parkowania, trzymania się linii i pilnujących martwych stref i tylną kamerę. Systemy elektroniczne, sterujące układem napędowym pozwolą na pracę samochodu w jednym z trzech trybów: Touring, Sport lub Performance.

Skomentuj na forumUdostępnij