Aktualności
22.08.2015

Virgin DSV-01 Będzie iskrzyć

Powołana przez Citroena w czerwcu ubiegłego roku ekskluzywna marka DS rusza na podbój torów wyścigowych całego świata. Nowymi aktywnościami zajmie się oddział DS Performance, do którego w najbliższej przyszłości należeć będzie również przygotowanie sportowych modeli na zwykłe drogi. Krokiem numer jeden jest elektryczna Formuła E.

W swoim debiucie DS Performance połączy siły z Virgin Racing w ramach zespołu DS Virgin Racing, który zobaczymy w drugim sezonie Formuły E. Formacja pokazała już swoje barwy na pętli Donington Park w Wielkiej Brytanii, na której w przyszłym tygodniu odbędą się oficjalne, przedsezonowe testy. Elektryczne bolidy zespołu poprowadzą Sam Bird i Jean-Eric Vergne. Bird w pierwszym sezonie Formuły E wygrał dwie z jedenastu eliminacji i znalazł się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców. Vergne stanął raz na drugim i raz na trzecim stopniu podium.

Virgin DSV-01

W pierwszym sezonie Formuły E wszyscy polegali na identycznych bolidach, Spark-Renault SRT 01E z podwoziem Dallary, silnikiem McLarena, bateriami Williamsa i skrzynią biegów Hewland. Na drugi sezon uwolniono specyfikację, dzięki czemu zobaczymy rozwiązania napędowe ośmiu różnych konstruktorów lub par konstruktorów. DS Virgin Racing startować będzie bolidem DSV-01, dla którego DS Performance przygotowało cały zespół napędowy, łącznie z silnikiem i skrzynią biegów, układy chłodzenia, tylne zawieszenie i most napędowy. Elektronikę sterującą pracą silnika opracowano we współpracy z firmą Magneti Marelli.

Virgin DSV-01

DS Performance operować będzie w przyszłym PSA Excellence Centre w Satory, a siedzibą DS Virgin Racing będzie Londyn. Drugi sezon Formuły E rozpocznie się już 13 października w Pekinie i zakończy podwójnym finałem w Londynie latem przyszłego roku. Francusko-brytyjska ekipa będzie rywalizować z takimi markami i nazwiskami, jak Abt i Schaeffler, Andretti, e.Dams i Renault, Mahindra, NextEV, Trulli i Motomatica, Venturi oraz Aguri, które jako jedyne wśród dziesięciu zespołów z całego świata ma pozostać przy bolidzie SRT 01E. Wśród kierowców pojawi się m.in. Jacques Villeneuve, mistrz świata Formuły 1 z roku 1997.

Skomentuj na forumUdostępnij