Aktualności
11.10.2008

Audi R8 Więcej możliwości

Supercoupe Audi, które debiutowało jeszcze jesienią 2006 roku sprzedaje się w dalszym ciągu jak świeże bułeczki. W Niemczech na swoje R8 trzeba obecnie czekać aż osiem miesięcy, a w USA zapotrzebowanie ma pokrywać zaledwie 50 sztuk miesięcznie. Audi nie zamierza w związku z tym zwiększyć produkcji, ale za to pojawią się nowe warianty.

Michael Dick, członek zarządu Audi odpowiedzialnego za kierunek rozwoju technologicznego koncernu, w rozmowie z magazynem "Car And Driver" przyznał, że produkcja zostanie utrzymana na poziomie 27 sztuk dziennie. Zdradził również plany odnośnie R8 na przyszły rok.

Audi R8

W drugiej połowie 2009 roku do aktualnej R8 dołączy wersja napędzana 5,2-litrowym V10 z S8, której udział w sprzedaży coupe miałby sięgnąć aż 80%. Tuż po V10 powinna pojawić się również otwarta wersja R8, która pozostaje póki co tajemnicą - nie wiadomo czy będzie to klasyczny roadster, targa, czy może wersja z twardym, składanym dachem.

Audi R8

Pod znakiem zapytania stoi ciągle R8 napędzane wysokoprężnym V12, który trafił już do oferty modelu Q7. Jeśli silnik zostałby zaakceptowany również dla coupe możliwe, że auto byłoby oferowane jedynie w Europie.

Skomentuj na forumUdostępnij