Aktualności
08.03.2016

Radical RXC Turbo 500R Odrobina luksusu

Stężenie nowych modeli Radicala w przeliczeniu na tydzień kalendarzowego roku przybrało po raz kolejny stan pełnego nasycenia. Po styczniowych odsłonach nowych produktów na wystawie Autosport International oraz homologacji modelu RXC w grupie GT3, marka osiągnęła ten stan światową premierą na wystawie w Genewie. Poznajcie RXC Turbo 500R.

RXC Turbo 500R to już kolejna ewolucja coupe RXC, które zobaczyło światło dzienne na początku 2013 roku i najmocniejszy samochód w historii firmy. To także - niespodzianka - najbardziej luksusowy pojazd w jej dziejach. Do tak niecodziennej sytuacji doszło dzięki nawiązaniu współpracy z włoskim studiem Aznom, które działa prężnie do 2006 roku. Działającej w Mediolanie placówce powierzono przygotowanie wnętrza auta oraz unikatowych detali karoserii, a także... uszytego na miarę zestawu bagażowego i kasku.

Radical RXC Turbo 500R

500R korzysta z wykonanej w całości z włókien węglowych karoserii, która w podobnej formie pojawiła się po raz pierwszy w styczniu w modelu RXC Spyder. Takie rozwiązanie pozwoliło na porzucenie około 50 kilogramów i poprawę stosunku mocy do masy do ponad 540 koni mechanicznych na tonę. Sercem auta jest turbodoładowany motor V6 z rodziny EcoBoost Forda, który otrzymał nowe tłoki, głowicę, kolektor wydechu i elektronikę. Silnik o pojemności 3,5 litrów dostarcza teraz aż 608 koni mechanicznych i 630 niutonometrów!

Radical RXC Turbo 500R

Ekstremalny, ale idący w stronę bardziej przyjaznych w użyciu aut klasy GT, model Radicala zaopatrzono w większe tarcze hamulcowe, 6-stopniową skrzynię biegów Quaife, regulowane zawieszenie z autorytaryzmami Intrax, kuloodporny ABS od Bosch Motorsport oraz 100-litrowy zbiornik paliwa. Radical wypuści na rynek tylko 21 egzemplarzy. Zakup każdego z nich będzie wiązał się ze szkoleniem pod okiem ekspertów z fabrycznego, wyścigowego ramienia marki na 20,8-kilometrowej pętli Nürburgring Nordschleife, na której samochody Radicala ustanowiły niejeden rekord.

Skomentuj na forumUdostępnij