Aktualności
14.05.2008

MCA ALA 50 Prezent dla Księcia Monako

Pamiętacie supercoupe o nazwie Centenaire? Jeśli nie interesujecie się dogłębnie marką Lamborghini to zapewne nie. Pojazd został skonstruowany przez Monte Carlo Automobile i napędzał je 720-konny, włoski silnik V12. Samochód nigdy nie wszedł do produkcji i nie osiągnął pożądanych sukcesów w sporcie motorowym. Nie przeszkodziło to jednak MCA w dalszej egzystencji, której drugi owoc ujrzał właśnie światło dzienne.

Nowy samochód, ALA 50, powstał z okazji 50 urodzin Księcia Alberta II oraz 25-lecia Monte Carlo Automobile założonego w 1983 roku przez Fulvia Marię Ballabio. Ballabio zaprojektował auto i z pomocą Guglielmo i Roberto Bellasi'ch (ojciec i syn) zbudował od podstaw korzystając z dobroci niemal tylko i wyłącznie włókien węglowych.

MCA ALA 50

Siła napędowa czerpana będzie z silnika V8 o mocy około 650 KM, za którym stoją Christian Contzen (były szef Renault Sport) oraz Daniel Trema (inżynier w wyścigach klasy GP2). Ambitny plan rozwojowy zakłada, że w 2010 roku ALA 50 wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Wersja wyścigowa ma być zaprezentowana przed końcem 2008 roku, w planach jest także odpowiednik przeznaczony na zwykłe drogi. Pokazany niedawno model auta w pełnej skali wyląduje w prywatnej kolekcji aut Księcia Alberta II.

Skomentuj na forumUdostępnij