Aktualności
28.03.2016

Acura NSX GT3 Zagrożenie wewnętrzne

W sezonie 2017 do graczy w grupie GT3 dołączy zupełnie nowy model pod szyldem Acura. Mowa o wyścigowej maszynie na bazie coupe NSX, którego seryjna produkcja ruszy oficjalnie w fabryce Performance Manufacturing Centre w Marysville w stanie Ohio w USA pod koniec kwietnia i które w większości zakątków świata oferowane jest pod marką Honda.

Prace nad modelem NSX GT3 rozpoczęto w japońskim oddziale Hondy, trudniącym się sportami samochodowymi, a prototypy testowano na torach wyścigowych w Japonii oraz Europie. Obecnym, ostatnim stadium przygotowania samochodu zajmuje się północnoamerykańskie Honda Performance Development z siedzibą Santa Clarita w Kalifornii. Samochód pokazano po raz pierwszy publicznie na wystawie New York International Auto Show, którą można zwiedzać do trzeciego kwietnia.

Acura NSX GT3

Wyścigowa NSX bazuje na lekkim podwoziu modelu drogowego z aluminiową skorupą i wykorzystuje podwójnie turbodoładowany, rozwarty pod kątem 75 stopni silnik V6 o pojemności 3,5 litrów (wspólny z jednostką przeznaczoną do samochodu drogowego jest blok, głowice, rozrząd, wał korbowy, tłoki, sucha miska olejowa). Umieszczony centralnie motor będzie wprawiał w ruch koła tylko na tylnej osi za pośrednictwem 6-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów.

Acura NSX GT3

Twórcy auta przewidują, że do jesieni maszyna otrzyma homologację klasy FIA GT3 i będzie gotowa do startów w pełnym sezonie 2017. Plany na chwilę obecną zakładają, że NSX GT3 ma pojawić się jedynie w mistrzostwach na terenie Ameryki Północnej. Auto dołączy tym samym do sportowej historii Acury, która obejmuje kilka tytułów w serii IMSA Camel Lights, sukcesy w pucharze American Le Mans Series w grupach LMP1 i LMP2, a obecnie starty pary modeli TLX GT w serii Pirelli World Challenge.

Skomentuj na forumUdostępnij