Aktualności
21.04.2016

BMW 7-Series Individual The Next 100 Years

Na początku marca BMW świętowało setną rocznicę rozpoczęcia działalności. Rocznicową galę uświetniono premierą konceptu Vision Next 100, a już wkrótce z tej samej okazji na zwykłe drogi wyjadą niezwykłe limuzyny serii 7. Będą nimi modele z limitowanej edycji The Next 100 Years z katalogu BMW Individual.

Jubileuszowe modele ucieleśniać będą ostatnie zdobycze technologiczne marki i wskazywać kierunek jej rozwoju na przyszłość. Auta zyskają wyjątkową oprawę w postaci specjalnie skomponowanego lakieru w kolorze Centennial Blue, ręcznie wykonanych monogramów, 20-calowych obręczy kół ze stopów lekkich w dwukolorowym wykończeniu, pełnej tapicerki BMW ze skóry Merino o delikatnej fakturze oraz innych detali wyposażenia wnętrza. Razem z samochodem oferowane będzie wieczne pióro marki Montblac, która w tym roku obchodzi swoje 110-lecie.

BMW 7-Series Individual The Next 100 Years

Modele serii The Next 100 Years dostępne będą w trzech wersjach silnikowych z napędem na tył lub wszystkie cztery koła jako 740Le iPerformance, 740Le xDrive iPerformance, 750Li, 750Li xDrive i M760Li xDrive Modell V12 Excellence. Jako najbardziej luksusowe i zaawansowane technologicznie maszyny w ofercie BMW będą przyciągały uwagę takimi rozwiązaniami, jak: struktura karoserii Carbon Core z elementami z włókien węglowych, systemy BMW eDrive, nieoślepiające światła laserowe BMW, układ jezdny Executive Drive Pro, sterowanie gestami, zdalnie sterowane parkowanie, Executive Lounge i szklany dach panoramiczny Sky Lounge.

BMW 7-Series Individual The Next 100 Years

Do napędu modelu 750Li zaprzęgnięta zostanie podwójnie turbodoładowana, widlasta ósemka o pojemności 4,4 litrów, mocy 450 KM i momencie obrotowym 650 Nmn, które pozwolą na rozwinięcie 100 km/h w czasie zaledwie 4,7 sekund (4,5 sekundy z xDrive). Modele serii 740Le iPerformance to nowość w gamie BMW: hybrydy z czterocylindrowymi, turbodoładowanymi silnikami spalinowymi oraz silnikiem elektrycznym, oferujące łączną moc 326 KM. W europejskim cyklu pomiarowym, który powinien wkrótce odejść do historii i ustąpić miejsca standardowi World Light Test Procedure (WLTP), hybrydy mają spalać średnio do 2,3 litrów paliwa na setkę.

BMW 7-Series Individual The Next 100 Years

Najbardziej prestiżowe M760Li xDrive Modell V12 Excellence to propozycja z jednostką V12 o pojemności aż 6,6 litrów i mocy 610 koni mechanicznych z technologią BMW TwinPower Turbo, obecną również we wspomnianych już silnikach. W takim wydaniu niemiecki krążownik osiąga prędkość w czasie tylko 3,7 sekund. Samochody z serii The Next 100 Years będą produkowane w zakładach w Dingolfing w procesie właściwym tylko dla maszyn spod szyldu BMW Individual. Powstanie zaledwie 100 egzemplarzy.

Skomentuj na forumUdostępnij