Aktualności
07.06.2016

Mazzanti Evantra Millecavalli Owoc niezadowolenia

Do producentów samochodów o mocy od tysiąca koni mechanicznych w górę dołącza Mazzanti Automobili, w którym przeszło sześć lat temu rozpoczęto prace nad coupe Evantra. Stale rozwijany, budowany tylko na specjalne zamówienia model zadebiutuje za kilka dni na wystawie Salone Auto Torino w nowej specyfikacji o wymownej nazwie Millecavalli.

Działająca od kilkunastu lat firma, za którą stoi Luca Mazzanti, znana była początkowo jako Faralli & Mazzanti (po podziale Faralli Restauri skupia się wyłącznie na renowacji klasyków). W roku 2005 pokazała swój pierwszy projekt, model Antas, a w roku 2013 zadebiutowało coupe Evantra z wolnossącym silnikiem V8 o pojemności siedmiu litrów i mocy przeszło 700 koni mechanicznych. Evantra Millecavalli to trzeci model toskańskiego Mazzanti, najmocniejszy, drogowy samochód, jaki kiedykolwiek opuścił Włochy.

Mazzanti Evantra Millecavalli

W modelu Millecavalli silnik został powiększony do 7,2 litrów i zmotywowany przez dwie turbosprężarki. Po takim zachęceniu do pracy parametry umieszczonej centralnie widlastej ósemki podskoczyły do co najmniej 1000 koni mechanicznych oraz ponad 1200 niutonometrów. Cała moc ląduje na tylnych kołach za pośrednictwem sekwencyjnej skrzyni o sześciu biegach, a przeciwstawiają się jej hamulce z ceramiczno-węglowymi tarczami. Ważące 1300 kilogramów coupe ma rozpędzać się do 100 km/h w czasie 2,7 sekund, wytracać 300 km/h w czasie jedynie 7 sekund i rozwijać maksymalnie 400 kilometrów na godzinę.

Mazzanti Evantra Millecavalli

Pierwszy egzemplarz Evantry Millecavalli, który stanie w Turynie, będzie prototypem czekającym na pokonanie tysięcy kilometrów w ramach jazd testowych po drogach publicznych i torach wyścigowych. Włosi wyprodukują tylko 25 sztuk, z których pierwsze zarezerwowano już kilkanaście miesięcy temu w fazie planowania modelu. Auta będą budowane ręcznie równolegle do zwykłej Evantry, której produkcja jest ograniczona do pięciu samochodów rocznie.

Skomentuj na forumUdostępnij