Aktualności
14.05.2008

Pagani Zonda Nowe wcielenie i nowe serce

Czas, od którego słyszymy o Zondzie R od dawna liczy się już w latach. Model zapewne w końcu ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, co nie przeszkadza jednak, aby prace nad kolejnym autem marki Pagani nie trwały w najlepsze. Jego muł testowy właśnie przyłapano na włoskich drogach.

Na pierwszy rzut oka nadwozie pojazdu testowego wygląda niemal identycznie jak zwykłej Zondy, która jest już na rynku od 9 lat a mimo to nadal potrafi zrobić oszałamiające wrażenie. To, co odróżnia "nowe" nadwozie to przede wszystkim o wiele większe wloty powietrza na przedzie, duże wloty wycięte w tylnych nadkolach oraz "rękaw" z tyłu zasysający powietrze do silnika. We wnętrzu zauważono jedynie kosmetyczne zmiany.

Pagani Zonda

W nowej Zondzie nie odnajdziemy już V12 znanego z obecnej generacji (powyżej) dostarczanego przez AMG. Jego miejsce zajmie turbodoładowane V8, które obecnie pracuje w Mercedesie SLR. Silnik ten w wyścigowej odmianie SLR 722 GT produkuje przeszło 680 KM mocy - można spodziewać się, że na potrzeby nowego Pagani niemieckie AMG (umowa między obiema firmami została przed paroma miesiącami odnowiona) wyciśnie z niego co najmniej tyle!

Nazwa nowego modelu i data premiery nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że samochód powinien ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij