Aktualności
31.07.2016

Schmidli Pure H Gra na emocjach

Każdego roku coraz więcej film uruchamia fabryczne programy indywidualizacji, które pozwalają wyróżnić swoje auto spośród innych, a w najbardziej skrajnych przypadkach oferowana jest budowa całych wozów na specjalne zamówienia kolekcjonerów. Bogatych amatorów egzotyki próbują przyciągnąć również zupełnie nowe przedsięwzięcia. Na przykład Pure H.

Supercoupe o tajemniczej nazwie Pure H to projekt, za którym stoi Rene Schmidli ze Szwajcarii. Dwuosobowa maszyna z Zurichu z silnikiem umieszczonym centralnie jest propozycją luksusowego, sportowego wozu, który mógłby wyjechać na drogi już w tej dekadzie. Do tej pory Szwajcaria nie mogła pochwalić się niczym podobnym, o ile przemilczymy próby firm pokroju Weber Sportcars czy Hispano Suiza, które od kilku lat nie dają wielu oznak działalności.

Schmidli Pure H

Schmidli widziałby w zaprojektowanym przez siebie samochodzie podwójnie turbodoładowane V8, współpracujące z 8-stopniową skrzynią biegów. Motor miałby dostarczać 900 koni mechanicznych przy masie samochodu około 1440 kilogramów. Coupe Pure H miałoby rozpędzać się do setki w czasie trzech sekund, a do dwustu kilometrów na godzinę w czasie 7,5 sekund. Prędkość maksymalną pojazdu skalkulowano na 345 kilometrów na godzinę.

Schmidli Pure H

Pure H z kompletnym projektem karoserii i wnętrza istnieje na chwilę obecną jedynie na ekranach komputerów, ale to może się zmienić. Schmidli poszukuje obecnie zainteresowanych i inwestorów, którzy mieliby pomóc doprowadzić do budowy samochodu w rzeczywistości. Z dziesiątek, a nawet setek tym podobnych wizji ta sztuka udała się już niektórym, więc wszystko jest możliwe.

Skomentuj na forumUdostępnij