Aktualności
06.08.2016

Ford Focus RS Mountune Wieczne pragnienie

Najnowszy Focus RS wziął świat szturmem, ale nie wszyscy przyjęli jego powstanie z bezwarunkowym zachwytem. W jednym kraju lista chętnych jest dużo dłuższa niż lista dostępnych egzemplarzy, w innym podjęto próby zdelegalizowania trybu jazdy Drift, a w jeszcze innym powątpiewano w zapasy mocy. W tym ostatnim przypadku z ratunkiem spieszy Mountune.

Angielska firma pełni od jakiegoś czasu rolę fabrycznego tunera Forda w tej części świata. Mountune poprzez sieć dealerów Forda rozprowadza oficjalne pakiety modyfikacji dla modeli Fiesta i Focus, odpowiada za serwisowanie super coupe GT poprzedniej generacji na terenie Wielkiej Brytanii i zajmuje się przygotowaniem silników dla różnego rodzaju samochodów wyścigowych. Najnowsza propozycja firmy z Brentwood to pakiet modyfikacji dla przebojowego Focusa RS.

Ford Focus RS Mountune

Obecny RS sprzedawany jest wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback z 2,3-litrowym silnikiem z rodziny EcoBoost pod maską. Turbodoładowany motor dostarcza aż 350 KM i 470 Nm, które rozprowadzane są pomiędzy wszystkie cztery koła. Auto rozpędza się do setki w 4,7 sekundy, a do wyboru mamy kilka trybów jazdy: Normal, Sport, Track i Drift. Mountune we współpracy z oddziałem Ford Performance przygotowało pakiet modyfikacji elektroniki, nowy filtr powietrza oraz nowe elementy układu dolotowego. Efekt: 375 koni mechanicznych i 510 niutonometrów (w trybie overboost, maksymalnie na 12 sekund).

Ford Focus RS Mountune

Ford Focus RS Mountune będzie potrzebował tylko 4,5 sekundy na przekroczenie prędkości stu kilometrów na godzinę i będzie mógł tym samym zostawić w tyle nawet najnowsze, ponad dwa razy droższe Porsche 911 Carrera. Prędkość maksymalna pozostanie bez zmian, to 265 kilometrów na godzinę. Objęty fabryczną gwarancją pakiet Mountune dostępny będzie w wybranych krajach europejskich, a na terenie Wielkiej Brytanii będzie kosztował 899 funtów (aktualnie to około 4,5 tysiąca złotych). Jego instalacja u dealerów Forma ma zajmować tylko półtorej godziny.

Skomentuj na forumUdostępnij