Aktualności
17.10.2008

Porsche 911 Turbo Jeden cel

Już na początku przyszłego roku powinno pojawić się odnowione Porsche 911 Turbo. Auto, podobnie jak cała seria Carrera i Targa, przejdzie rewolucyjne zmiany w postaci nowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów PDK, układu Porsche Traction Management oraz silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Obecne 911 Trubo (poniżej) legitymuje się mocą 480 KM i momentem obrotowym 680 Nm wyciskanymi z 3,6 litrów pojemności. Po przyszłorocznym modelu, patrząc na zmiany, które zaszły już na niższych stopniach ewolucji, można spodziewać się pojemności zwiększonej do 3,8 litrów i mocy w okolicach 500-510 KM (obecne GT2 ma 520 KM, które także wkrótce zostaną poważnie zwiększone).

Porsche 911 Turbo

Zgodnie z tym, co możemy już zobaczyć w nowej Carrerze, także w Turbo należy oczekiwać niewielkich zmian wyglądu nadwozia (przemodelowane zderzaki i lampy) i wnętrza. Coupe przechodzi właśnie intensywne testy na Nordschleife, a niemieckim inżynierom z pewnością nie daje spać czas, jaki wykręcił tu Nissan GT-R. Premiera nowego 911 Turbo spodziewana jest na styczniowym salonie North American International Auto Show w Detroit.

Skomentuj na forumUdostępnij