Aktualności
29.09.2016

Honda Civic Type R Prototypowy wygląd

Już w nadchodzący weekend na wystawie samochodowej w Paryżu zadebiutuje dziesiąta generacja modelu Civic, największego przeboju w dorobku Hondy, który przygotowano z myślą o rynkach całego świata jako sedan, coupe i hatchback. Ten ostatni będzie bazą dla nowej Civic Type R. Jej prototyp zostanie pokazany w tym samym miejscu i czasie.

Na wystawie w Paryżu swoją będzie miała dziesiąta generacja Civica w europejskiej specyfikacji (Amerykanie zobaczyli swoją wersję pod koniec ubiegłego roku). Jej poprzedniczka zadebiutowała dokładnie pięć lat temu, a wiosną ubiegłego roku po miesiącach zapowiedzi i kuszenia konceptami pokazano seryjną Civic Type R. Maszyna obdarzona potężnym ospoilerowaniem otrzymała 2-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy aż 310 koni mechanicznych i momencie 400 niutonometrów, które lądowały tylko na przednich kołach.

Honda Civic Type R Prototype

Prototyp zupełnie nowej Civic Type R będzie w stosunku do obserwatora równie wymagający, co model sprzedawany obecnie. Mamy tu pełen zestaw: rozbudowany przedni zderzak z węglowym splitterem i wlotami powietrza, wentylowana maska silnika, skrzydło na klapie bagażnika, 20-calowe felgi z oponami o szerokości 245 milimetrów, węglowy dyfuzor, trzy końcówki wydechu na środku oraz czerwone akcenty z czerwoną literą "H" w firmowym logotypie. Cały prototyp oklejono folią z efektem szczotkowanego aluminium. Co pod spodem? Tego jeszcze nie wiadomo. Być może wzorem najmocniejszej konkurencji doczekamy się napędu na obie osie?

Honda Civic Type R Prototype

Salon samochodowy w Paryżu, na którym będzie można zobaczyć auto na żywo, będzie otwarty dla zwiedzających w dniach od pierwszego do szesnastego października. Seryjną Civic Type R nowej generacji dostaniemy w przyszłym roku. Nad przygotowaniem modelu pracują placówki rozwojowo-badawcze Hondy na terenie Europy i Japonii. Będzie on produkowany wyłącznie w Wielkiej Brytanii w zakładach Honda of the UK Manufacturing (w skrócie HUM) w Swindon, które są światowym centrum produkcji pięciodrzwiowego hatchbacka Civic.

Skomentuj na forumUdostępnij