Aktualności
03.10.2016

Volkswagen ID Identyfikacja wizualna

Od Dieselgate z Volkwagenem w roli największego, czarnego charakteru minął już ponad rok, po którym niemiecka marka ciągle zmaga się ze sprawnym obejściem problemu i widmem kosmicznych kar finansowych oraz odszkodowań. Jako, że silnikom spalinowym coraz trudniej jest spełnić coraz ostrzejsze normy, rusza z kopyta ku autom elektrycznym.

W dzisiejszej palecie Volkswagena, w zależności od rynku, można znaleźć dwa modele o napędzie elektrycznym. Pierwszym z nich jest e-up! z 82-konnym silnikiem i zasięgiem do 160 kilometrów. Drugi to e-Golf o mocy 115 koni mechanicznych i zasięgu do 190 kilometrów. Już wkrótce będzie ich znacznie więcej i będą zaprojektowane od zera, a nie na bazie kolejnego z produkowanych już modeli spalinowych. Nadchodzące zmiany zwiastuje koncept ID, premiera tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu, który będzie otwarty dla zwiedzających do szesnastego października.

Volkswagen ID

Koncepcyjny ID bazuje na zupełnie nowej platformie, którą Volkswagen określa mianem Modular Electric Drive Kit (MEB). Niemcy zapowiadają, że wywodzący się z niego model seryjny będzie dysponował mocą 170 koni mechanicznym i zasięgiem dochodzącym do 600 kilometrów (minimum 400 kilometrów). To nie wszystko. ID to również pokaz kierunku stylistycznego przyszłej floty elektryków oraz przyszłościowych systemów autonomicznej jazdy, w ramach której kierownica auta znika w całości w desce rozdzielczej, a kabina zamienia się w mały salonik na kołach.

Volkswagen ID

Nowy, elektryczny kompakt ma być oferowany równolegle z Golfem od roku 2020, a systemy całkowicie autonomicznej jazdy mają pojawić się w samochodach marki pięć lat później. Jednym z celów Volkswagena jest sprzedaż co najmniej miliona samochodów elektrycznych rocznie do roku 2025. Już w listopadzie do jego osiągnięcia przyłoży się nowa generacja e-Golfa. Samochód będzie charakteryzował się zasięgiem dochodzącym do 300 kilometrów (według europejskich norm pomiarowych, mniejszy zasięg rzeczywisty nie powinien być żadnym zaskoczeniem), a na jego wyposażeniu znajdą się między innymi systemy z obsługą gestami.

Skomentuj na forumUdostępnij