Aktualności
21.11.2016

Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet Wszystko płynie

Mercedes-Maybach po premierach kilku modeli na bazie limuzyny klasy S, pancernych krążowników oraz majestatycznego konceptu Vision 6 uskutecznia oddalanie się od zwykłych samochodów Mercedes-Benza. Tym razem robi to w amerykańskim stylu wśród skojarzeń ze słoneczną Kalifornią i ociekającego luksusu, w którym można czuć się młodym bogiem.

Najnowsza super produkcja ze Stuttgartu to Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet, jedna ze światowych premier trwającego jeszcze do 27 listopada salonu samochodowego w Los Angeles. Kabriolet czerpie pełnymi garściami z konceptu zwiastującego kilka lat temu pojawienie się klasy S i korzysta na zdolnościach najbardziej utalentowanych rzemieślników w koncernie Daimlera. Widać to choćby po perforowanej, skórzanej tapicerce, której nie znajdziemy na co dzień w innych samochodach marki.

Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet

Luksusowy kabriolet został wyposażony we wszystko, co znajduje się na liście opcji zwykłej klasy S: od systemów Aircap oraz Airscarf po przednie światła z kryształami firmy Swarovski. Nadwozie auta zdobią elementy pokryte ponad programowo chromem, nadkola wypełniają nowe felgi, a środek uświetniają detale z drewna. Specjalnie dla tego modelu przyszykowano uszyty na miarę firmowy zestaw bagażowy, pokrowiec, trzy kolory karoserii (czerwony, biały, niebieski) oraz certyfikat oryginalności i jakości, na którym swój podpis składa Dieter Zetsche, prezes Daimlera i głowa oddziału Mercedes-Benz Cars.

Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet

Do napędu krążownika zaprzęgnięto największy silnik w ofercie, widlastą dwunastkę o pojemności prawie sześciu litrów z podwójnym turbodoładowaniem. Jednostka dostarcza 630 koni mechanicznych oraz tysiąc niutonometrów, które pozwalają na rozpędzenie się do setki w czasie zaledwie 4,1 sekund. Prędkość maksymalną ograniczono zwyczajowo do 250 km/h. Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet zostanie wyprodukowany w serii liczącej tylko 300 egzemplarzy. Cena? Równie 300 tysięcy euro netto, ponad 1,3 miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij