Aktualności
09.01.2017

Chrysler Portal Wschodzące pokolenie

Chrysler dołącza do producentów poszukujących odpowiedzi na pytanie o samochód najbardziej pożądany przez młode pokolenie kierowców, którzy przyszli na świat w końcówce minionego stulecia i będą spodziewać się dzieci. Ich oczekiwania ma spełniać koncept Portal, zaprojektowany przez zespół podobny wiekiem do samych adresatów auta.

Pokazany na tegorocznych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas projekt to jednobryłowa maszyna dla całej rodziny: w środku znajdzie się miejsce dla sześciu osób w trzech rzędach. Fiat Chrysler Automobiles w związku z Portalem zacieśnił współpracę z firmami Adient (siedzenia i system ich mocowania), Magneti Marelli (oświetlenie i zewnętrzny system sygnalizacji LED), Panasonic Automotive (audio, łączność bezprzewodowa, systemy multimedialne) oraz Samsung Electronics (kamery o kącie widzenia 360° i wyświetlacze w technologii AMOLED).

Chrysler Portal

Portal jest samochodem o napędzie elektrycznym z bateriami umieszczonymi w podłodze. Paczka litowo-jonowych baterii charakteryzuje się pojemnością około stu kilowatogodzin, która ma wystarczyć na pokonanie przeszło czterystu kilometrów. Energię z baterii wysysa położony na przedniej osi silnik elektryczny. System ładowania DC Fast Charging o mocy trzystu pięćdziesięciu kilowatów ma pozwalać na załadowanie baterii w ciągu dwudziestu minut na co najmniej dwieście czterdzieści kilometrów podróżowania.

Chrysler Portal

Pod dachem konceptu koncernu Fiat Chrysler Automobiles upchnięto ponad dwadzieścia nowinek technologicznych. Te najważniejsze to: systemy jazdy autonomicznej, system rozpoznawania twarzy, system monitorowania funkcji życiowych pasażerów, system komunikacji z innymi pojazdami i przeszkodami drogowymi, system monitorowania dźwięków otoczenia (na przykład nadjeżdżających pojazdów na sygnale) oraz systemy integracji z urządzeniami przenośnymi i dzielenia danych (zdjęcia, filmy, muzyka).

Skomentuj na forumUdostępnij