Aktualności
23.10.2008

Galpin Scythe Straszydło

W miniony weekend kalifornijskie Galpin Auto Sports po raz pierwszy pokazało wybranym przedstawicielom mediów oraz gwiazdom przemysłu rozrywkowego swoje najnowsze dzieło - jedyny w swoim rodzaju koncepcyjny pojazd o nazwie Scythe. Auto ma przede wszystkim szokować i zadziwiać, zupełnie jak wizje samochodów przyszłości sprzed 50 czy 60 lat.

Scythe bazuje na tegorocznym Mustangu GT Convertible i został w całości zbudowany ręcznie, łącznie z silnikiem. Panele jego nadwozia wykonano z kompozytów, kabinę pasażerską przykryto powierzchnią metalu i szkła pozbawioną słupków B i C, a do środka wsiada się przez unoszone do góry drzwi.

W pełni sprawny koncept spoczywa na 22-calowych obręczach z przodu i 24-calowych z tyłu, za którymi skrywają się aż 420-milimetrowe tarcze hamulcowe. Pieczę nad pracą gazowego zawieszenia sprawuje pokładowy komputer, który w czasie rzeczywistym dopasowuje jego charakterystykę do panujących warunków.

Galpin Scythe

W środku poza przestrzennym systemem audio, do którego możemy podłączyć iPoda i monitoringiem tego, co dzieje się dookoła znajdziemy sterowany głosem komputer, który może dostarczyć nam wszelkiego rodzaju informacje i rozrywkę. Pod maską 5 litrów w układzie V8, podwójne doładowanie i przeszło 1000 KM. Premiera przed szeroką publicznością już w pierwszych dniach listopada na targach SEMA w Las Vegas.

Skomentuj na forumUdostępnij