Aktualności
24.10.2008

Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia Postrach piratów drogowych

Włoskie Lamborghini po raz kolejny wspomaga krajowe służby porządkowe. W dniu dzisiejszym podczas uroczystej ceremonii w Pałacu Viminale w ręce włoskiej drogówki oddano "uzbrojone" Gallardo LP560-4. Pojazd godnie zastąpi zwykłe Gallardo, które służyło policji od 2004 roku.

Pierwsze Gallardo, które przez kilka patrolowało ulice i autostrady południowych Włoch udzielając także pomocy przy wypadkach drogowych przemierzyło łącznie 140 tysiące kilometrów. Drugi egzemplarz, który do służby trafił w 2005 roku ma na liczniku już 100 tysięcy kilometrów.

Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia

LP560-4, które godnie zastąpi swoich przodków wyposażono w kompletną aparaturę pozwalającą na śledzenie i dokumentowanie wszelkich dowodów przestępstw drogowych (przede wszystkim komputer, kamera i GPS oraz stałe połączenie z komisariatem pozwalające na transfer zdjęć i filmów). Na pokładzie znalazł się również demontowany ekran, na którym niesforny kierowca będzie mógł od razu zobaczyć swoje wyczyny.

Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia

Pojazd tradycyjnie pokryto jasnoniebieskim lakierem z białymi pasami i napisami, na dachu umieszczono zaprojektowanego z myślą o aerodynamice "koguta", a w środku znajdziemy klasyczne elementy wyposażenia radiowozu jak chwytak na broń, radio, znak stopu czy kompletny zestaw pierwszej pomocy a także defibrylator.

Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia

Do jazdy Gallardo będzie upoważnionych 30 funkcjonariuszy (27 mężczyzn i 3 kobiety), którzy najpierw musieli przejść specjalne, kilkudniowe szkolenie. Auto rozpocznie działania "od zaraz".

Skomentuj na forumUdostępnij