Aktualności
29.06.2017

Peugeot 3008 DKR Maxi Maksymalny atak

Peugeot po sukcesach w Rajdzie Dakar i imprezach o podobnym charakterze kontynuuje prace nad swoją terenówką, która musi pokonać każdą przeszkodę i wytrzymać całe dnie pracy na najwyższych obrotach w najtrudniejszych warunkach. Do kolejnych rajdów wystawiony zostanie nowy model, druga ewolucja 3008 DKR, którą oznaczono Maxi.

Nazwa Maxi ma nawiązywać do faktu, że nowy wóz jest jeszcze większy od swojego poprzednika. Samochód poszerzono o 20 centymetrów do około 2,4 metrów i o 100 mm zwiększono z każdej strony rozstaw kół, co ma być jeszcze bardziej pomocne w pokonywaniu piaskowych czy górskich bezdroży i zachowaniu stabilności. Nowe są elementy zawieszenia, wahacze czy drążki, a także półosie napędowe. Długość Maxi sięga 4,3 metrów, a wysokość prawie 1,8 metra. Skok zawieszenia: 46 centymetrów.

Peugeot 3008 DKR Maxi

W warstwie napędowej 3008 DKR Maxi pozostaje niemal identyczny ze swoim poprzednikiem. Napędza go wysokoprężna jednostka V6 biturbo, z której wyciskane jest 340 koni mechanicznych i aż 800 niutonometrów. Francuzi trzymają się napędu na tylną oś, który bez większych ubytków na trakcji ma być lżejszy, mniej skomplikowany i wytrzymalszy, niż napęd na cztery koła, spotykany u konkurencji. Wielki moment obrotowy ma być gwarancją wygrzebania się z każdych problemów, a charakter auta podkreśla prędkość maksymalna 200 km/h - więcej nie potrzeba.

Peugeot 3008 DKR Maxi

3008 DKR Maxi zadebiutuje już w przyszłym miesiącu w Silk Way Rally, rajdzie rozgrywanym w dniach od siódmego do dwudziestego drugiego lipca na trasach biegnących z Rosji do Chin. Samochód poprowadzi Sebastien Loeb, 9-krotny, rajdowy mistrz świata, który był w tym roku w Dakarze drugi. Do rajdu przystąpią również Stephane Peterhansel i Cyril Despres (zeszłoroczny zwycięzca Silk Way Rally), ale obaj będą mieli do dyspozycji starszego 3008 DKR. W tym roku 3008 DKR pozwolił na wygranie Rajdu Dakar - maszynę prowadził Peterhansel. W ubiegłym roku Peterhansel i Peugeot wygrali w Dakarze z modelem 2008 DKR.

Skomentuj na forumUdostępnij